Treningi Indywidualne Akademia Walki treningi indywidualnezawodnicy Akademia Walki zawodnicy
Aktualności Akademia aktualnościAktualności Akademia promocjePartnerzy Akademia Walki partnerzy
Dla Dzieci Grochów

DLA DZIECI - OPIS ZAJĘĆ

Judo (柔道 jūdō – z japońskiego "łagodna droga, łagodny sposób"). Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Jest to sztuka walki powstała w Japonii. Trening wymaga samodyscypliny, opiera się na trenowaniu padów, rzutów, dźwigni i duszeń oraz na randori (sparringu). Walki treningowe, prowadzone w parterze (ne-waza) albo stójce (tachi-waza), nazywają się randori. Walki na zawodach nazywa się shiai. Trening judo charakteryzuje się, zresztą jak większość japońskich sztuk walki, ceremonialnością. Trening zaczyna i kończy ceremonialny ukłon zwany rei. W ramach treningu trenuje się również układy kata – są to z góry zaaranżowane ataki i odpowiedzi na nie. Służą one do demonstrowania technik, dopracowania ruchów, a także do zachowania pewnych technik których już się nie stosuje w walkach sportowych.

Walki odbywają się na tatami (matach) w sali nazywanej dojo. Maty są miękkie aby złagodzić upadek ćwiczącego i nie narazić go na poważniejsze uszkodzenia ciała. Trening judo rozwija siłę oraz wyrabia formę i zmysł równowagi. Uczy strategi walki oraz walki w bezpośrednim kontakcie z stawiającym opór przeciwnikiem.

Funnyjudo – zajęcia dla dzieci w wieku 4 – 6 lat. Zajęcia ogólnorozwojowe, oparte na zabawie, prostych, bezpiecznych ćwiczeniach, które w sposób naturalny przygotowują do treningów judo.

projekt strony Studio Graficzne www.8create.pl Studio Graficzne Warszawamapa strony